Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #2

S

Cześć Przyjaciele!

Pod koniec 2018 roku, wpadłem na pomysł wpisu, który w rezultacie okazał się serią postów, nt ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk. Jest to najchętniej wyświetlana seria wpisów na tym blogu.

JEŚLI NIE MIELIŚCIE OKAZJI ICH ZOBACZYĆ, SĄ NIŻEJ:

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #3 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #4 (klik)

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #5 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #6 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #7 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #8 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #9 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #10 (klik)  

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #11 (klik)

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #12 (klik)

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #13 (klik)

Przed tygodniem opublikowałem wpis z siedmioma ulicami, pokazującymi jak ciekawym miastem jest Gdańsk. Już wtedy wiedziałem, że siedem ulic to niewiele i wybiorę kolejną siódemkę, a do tego zauważyłem, że ten wpis przypadł Wam do gustu, zatem warto napisać drugą jego część.

Dla przypomnienia: Na przykładzie siedmiu wybranych przeze mnie ulic w Gdańsku, chciałbym pokazać jak fascynujące, różnorodne i ciekawe jest nasze miasto. Jak szerokim spektrum obrazów, skojarzeń i krajobrazów dysponuje.

Jeśli przegapiliście poprzedni wpis z siedmioma ulicami, to kliknijcie TUTAJ i nadrabiajcie lekturę.

Dzisiaj kolejna siódemka różnych Gdańskich ulic, które dobrze obrazują dlaczego Gdańsk to tak fascynujące miasto.

Zapraszam do lektury dalszej części tekstu!

1. Ulica 3 Maja

Ulica 3 Maja jest ciekawie położona, niejako “nad” miastem. Dzięki temu mamy do czynienia interesującymi miejskimi krajobrazami, które zmieniają się w zależności od tego, w jakim miejscu się znajdziemy.

2. Ulica Północna w Brzeźnie

Jedna z ulic dawnej wioski rybackiej w Brzeźnie. Charakteryzuje się fajnym, spokojnym klimatem oraz tym, iż jej oś widokowa kończy się na morzu.

3. Ulica Grodzka

Grodzka jest jedną z niewielu ulic w śródmieściu Gdańska, zabudowanych po obu stronach pierzejami przedwojennych domów, a nawet jedyną, której zabudowa sięga XVIII wieku. Na uwagę zasługuje prześwit na Motławę i kładę, który łączy dwie zupełnie inne przestrzenie.

4. Ulica Tuwima na Aniołkach

W pobliżu Tuwima każdego dnia przejeżdża większość z nas, ale rzadko kiedy pozwalamy sobie zagłębić się w tej przestrzeni, a warto! Ulica biegnie nieco pod górkę, jest jedną z najlepiej zadrzewionych w Gdańsku, posiada piękną willową zabytkową zabudowę. Szczególnie jesienią jest urocza.

5. Ulica Goszczyńskiego

Goszczyńskiego podzielona jest na dwie części. Pierwsza (na zdjęciu) leży niżej, blisko ulicy Kartuskiej i zabudowana jest starszymi domami, w tym jak widać drewnianymi. Druga część ulicy jest położona 80-kilka schodów wyżej, dzięki czemu jest mocno widokowa a zabudowana współczesnymi blokami.

6. Ulica Przegalińska na Wyspie Sobieszewskiej

Położona na wale i biegnąca wzdłuż Martwej Wisły ulica jest jedną z tych ulic, dzięki którym zmysły odpoczywają. Z jednej strony woda, z drugiej pola i nieliczna zabudowa. Cudne miejsce, choćby na rowerową przejażdżkę.

7. Kapitana Żeglugi Wielkiej Witolda Poinca

Ulica prowadząca do Portu Północnego, z widokiem na Zatokę Gdańską. Jeszcze jakiś czas temu gdy nie było szlabanów, jeździłem tam rowerem i delektowałem widokami jak na zdjęciu. Coś pięknego.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Liczę, że teraz, kiedy spojrzeliście na Gdańsk przez pryzmat tych siedmiu ulic, pomyśleliście jak ciekawym jest miastem. Na tym mi zależy.

Każda z tych ulic to zupełnie inne widoki, perspektywy, klimat. Niby tylko siedem ulic, a jak wiele mówi o Gdańsku, o jego różnorodności i uroku.

Zachęcam również do śledzenia mojej strony 7 zdjęć z Gdańska na FACEBOOK’u, gdzie niemal codziennie umieszczam zdjęcia i filmiki z Gdańska, oraz dziele przemyśleniami na temat miasta.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa