Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #10

S
CZEŚĆ PRZYJACIELE!

W październiku zeszłego roku wpadłem na pomysł wpisu, który w rezultacie okazał się mini serią postów, nt ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk.

JEŚLI NIE MIELIŚCIE OKAZJI ICH ZOBACZYĆ, SĄ NIŻEJ:

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #2 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #3 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #4 (klik)

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #5 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #6 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #7 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #8 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #9 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #11 (klik)

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #12 (klik)

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #13 (klik)

Dla przypomnienia: Na przykładzie siedmiu wybranych przeze mnie ulic w Gdańsku, chciałbym pokazać jak fascynujące, różnorodne i ciekawe jest nasze miasto. Jak szerokim spektrum obrazów, skojarzeń i krajobrazów dysponuje.

ZEBRAŁEM KOLEJNE, DZIEsiąte JUŻ ZESTAWIENIE SIEDMIU GDAŃSKICH ULIC, CHCĄC UDOWODNIĆ WAM W JAK CIEKAWYM I WSZECHSTRONNYM MIEŚCIE ŻYJEMY.

Zapraszam do lektury i zdjęć!

1. Ulica Nobla – Piecki – Migowo (Morena)

Ulica Nobla położona jest na górce, wyżej względem sąsiedniej ul. Morenowej. Spacerując z północy (od ul. Wileńskiej) na południe (w stronę Piecewskiej) z prawej strony mamy szereg domów mieszkalnych, zaś z lewej co raz pokazuje się widok na położoną niżej Morenową a przede wszystkim panoramę Suchanina, dzielnicy położonej po sąsiedzku.

Ciekawa, widokowa ulica. Swoją drogą fajne widoki mają mieszkańcy każdego z domów 🙂

2. Ulica Zabytkowa – Wrzeszcz

Ulica we Wrzeszczu z widokiem na morze? Oto i ona – Zabytkowa. Ulica wspina się lekko pod górkę patrząc w stronę lasu. Będąc bliżej drzew warto obejrzeć się za siebie i dostrzec morze.

Kolejna świetnie położona ulica, która widokiem na morze całkiem mnie zaskoczyła.

3. Ulica Wincentego Pola – Wrzeszcz

Ponownie reprezentantka Wrzeszcza, ale jak już wspominałem w jednym z poprzednich wpisów, mógłbym wybrać siedem ulic z samego Wrzeszcza. Położona tuż obok ruchliwej i głośnej Al. Grunwaldzkiej, a tak spokojna i klimatyczna. To jedna z uliczek na dawnym Osiedlu Abegga, zabudowana domami z cegły w latach 1895-1905.

Warto jest skręcać w boczne uliczki.

4. Ulica Na Stępce – Długie Ogrody

Ulica biegnąca od Angielskiej Grobli w pobliżu Mostu Kamieniarskiego do Długiej i Siennej Grobli, równolegle do Kanału na Stępce, vis-a-vis Ołowianki. Wzdłuż ulicy od niedawna ciągnie się cała pierzeja budynków, starsze kamienice oraz nowo zbudowane domy inwestycji “RiverView”. Póki co samą ulicą nie przejdziemy, jednak warto spojrzeć na jej zabudowę od strony Ołowianki.

5. Ulica Lęborska – Przymorze

Ulicę Lęborską pozwolę sobie pokazać z dwóch perspektyw – 130 metrów wysokości wieżowca Olivia Star oraz z poziomu ulicy. Z góry widać różnorodną zabudowę w okolicy Lęborskiej, z kolei z poziomu ulicy łatwo zobaczyć potężne zamknięcie osi widokowej.

Tutaj Olivia Star jeszcze w budowie
6. Ulica Staszica – Wrzeszcz

Ulica Staszica znajduje się tuż obok Al. Żołnierzy Wyklętych i Al. Grunwaldzkiej, przy wielkim skrzyżowaniu przy Galerii Bałtyckiej. Lubię tego typu uliczki, bowiem są bliską alternatywą dla miejsc zatłoczonych i głośnych. Do tego piękna, zabytkowa zabudowa i zieleń. Czego chcieć więcej?

7. Ulica Kontenerowa – Stogi

Ulica prowadząca do terminalu DCT, przy którym cumują największe kontenerowce świata. Jadąc tędy zobaczymy wydmy, magazyny, szerokie przestrzenie, pociągi z kontenerami, charakterystyczne żurawie, które widoczne są z wielu punktów miasta. Jedna z takich ulic, których w miastach w głębi kraju próżno szukać.

KILKA (WAŻNYCH) SŁÓW NA KONIEC

Oglądajcie Gdańsk przez pryzmat różnych ulic. Poznawajcie jego różnorodność, cieszcie, ciekawcie, odkrywajcie. Gdańsk jest ciekawszy niż nam się wydaje.

Zachęcam do lajkowania i obserwowania mojej strony na facebook’u. Gdyż właśnie tam udostępniam każdy nowy wpis z bloga oraz każdego dnia dziele swoim spojrzeniem na Gdańsk.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa