7 FANTASTYCZNYCH miejsc, które odkryłem na “miejskich podróżach” #11

7

Cześć Przyjaciele!

Od kilku lat spaceruje po Gdańsku, chcąc lepiej poznać miasto i zarazem odkrywać fascynujące miejsca. W tym czasie odbyłem kilkadziesiąt „miejskich podróży”, które otworzyły przede mną mnóstwo pięknych widoków i zagadkowych przestrzeni.

W tym wpisie, pokażę Wam siedem takich miejsc. Owszem, możecie niektóre z nich znaleźć na blogu, jednak „miejskie podróże” zawsze notują wiele mniej wyświetleń, aniżeli takie zestawienia jak to dzisiejsze. A zależy mi, aby pokazać piękno Gdańska jak największej ilości ludzi.

Niżej macie odnośniki do pozostałych wpisów z tej serii:

Bez przeciągania, zapraszam na JEDENASTY wpis z serii – 7 FASCYNUJĄCYCH miejsc w Gdańsku, jakie odkryłem podczas „miejskich podróży”!


1. Zakątek przy Kościele Św. Ignacego Loyoli

Uroczy zakątek przy Kościele Św. Ignacego Loyoli odkryłem już ładnych kilka lat temu (do zobaczenia TUTAJ), natomiast we wrześniu zeszłego (2022) roku idąc od ujścia Kanału Raduni do Pruszcza Gdańskiego, ponownie tutaj zajrzałem. Ceglana połać ściany jednej z dwóch barokowych świątyń w Gdańsku. urokliwy dom w konstrukcji ryglowej i inne budynki nadają miejscu miłego klimatu.

Czasami zdaje się, że znamy dane miejsce, a okazuje się, że wystarczą dwa kroki, by zobaczyć dużo więcej.

2. Okolica ul. Nad Brzegiem i Steczka

Północny brzeg Martwej Wisły między Stogami a Górkami Zachodnimi to miejsce zapomniane, zapuszczone (mnóstwo śmieci) i raczej ciężko dostępne dla spacerowiczów. Co jest więc tutaj ładnego? Inne spojrzenie na Martwą Wisłę oraz uliczki, których pewnie większość z Was nie kojarzy. W zeszłym (2022) roku odbyłem TĘ miejską podróż, przyglądając się bliżej tej przestrzeni.

3. Marina jachtowa na Wyspie Sobieszewskiej

Wyspa Sobieszewska na tle całego Gdańska raczej się nie zmienia. Tutaj życie płynie inaczej, wolniej, spokojniej. Rytmu każdego dnia nadają fale, zapach lasu oraz wielka rzeka. Pewnego pięknego razu udałem się z bratem na rowerową miejską podróż na wyspę, odkrywając owe miejsce. Jeśli macie ochotę na piękne zdjęcia, zapraszam TUTAJ.

4. Polanka nad Przekopem Wisły (Przegalina)

W ramach spacerów po mieście staram się zaglądać tam, gdzie wiele osób nie widzi niczego ciekawego. Jednym z takich miejsc była polanka nad Przekopem Wisły na wysokości Przegaliny. Miejsce pełne spokoju, dające nasycić się naturą i oderwać od miasta. Każdy z nas przecież tego potrzebuje. Po więcej zdjęć zajrzyjcie TUTAJ.

5. Ulica Akwenowa

W ramach tej samej wyprawy, w ramach której odkryłem miejsce pod numerem czwartym, przeszedłem się ulicą Akwenową. Droga posiada zdaje się jeden z PIĘKNIEJSZYCH szpalerów drzew! Gdzieś na końcu miasta można się poczuć jak podróżnik przemierzający Polskę. Piękne, bezcenne uczucie dla kogoś, kto uwielbia przemierzać świat.

6. Gdańsk z kajaka

Gdańsk można odkrywać również z perspektywy wody. W tym celu już kilka lat temu wraz z kumplem Łukaszem wypożyczyliśmy kajak i ruszyliśmy przed siebie. Płynąc Motławą między Orunią a Olszynką można dojrzeć wieże Bazyliki Mariackiej oraz Ratusza Głównego Miasta. W mojej ocenie CUDOWNA perspektywa! Jeśli macie ochotę na więcej zdjęć z kajaka, zapraszam TUTAJ.

7. Mały staw w Kiełpinie Górnym

Bardzo, może nawet najbardziej cieszą odkrycia w dzielnicach, po których się tego nie spodziewamy. Dawniej nie myślałem, aby Kiełpino Górne mogło mnie czymś zaskoczyć. Myliłem się! Taki uroczy stawek znajdziecie w okolicy ul. Otomińskiej. Całą trasę znajdziecie TUTAJ.

Dodatkowo trzymajcie mapkę z lokalizację powyższych miejsc:


Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu. Liczę, że choć jedno z powyższych miejsc Was zaskoczyło i skłoniło do miejskiej podróży.

A tutaj możecie dobrowolnie wesprzeć mą działalność, stawiając mi kawkę 🙂 Dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapraszam do zaglądania na 7 zdjęć z Gdańska (klik), gdzie każdego dnia pokazuję Gdańsk oraz na Instagrama – 7 zdjęć z Gdańska (klik)

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa