11 najciekawszych artykułów z 2023 roku, które warto przeczytać

1

Cześć Przyjaciele!

W 2023 roku, opublikowałem 105 artykułów na blogu. Mało to czy dużo? Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że robię wszystko sam – pomysły na tematy, zdjęcia, tekst, przygotowanie wpisu na blogu, publikowanie itd. – to jest to dużo materiałów.

Z uwagi na tematy, tytuły, niektóre wpisy “klikały” się częściej. Opisałem i wymieniłem je TUTAJ.

W niniejszym, ostatnim już podsumowaniu zeszłego roku, wymieniam 11 wpisów, z których jestem dumny. Niezależnie od ilości odsłon! To te artykuły, które bardzo chciałbym, byście przeczytali.

Jak je wybrałem? Zwracałem uwagę na interesujący pomysł, ilość pracy spędzonej przy danym artykule, Wasz odzew.

Zapraszam serdecznie do lektury i nadrabiania blogowych zaległości z 2023 roku!


1. “Dlaczego kocham podróże, ale jeszcze bardziej lubię powroty do domu, do mojego Gdańska? <3” – 121 odsłon

To jeden z ważniejszych artykułów, które ukazały się na blogu w zeszłym roku. Opisałem tam pokrótce jak budować relację z miastem i dlaczego jest to tak istotne. Moim zdaniem, lektura tego wpisu może zmienić Wasze życie w Gdańsku na lepsze. Co ważne, to się tyczy każdego innego miasta, więc jeśli jesteś z Warszawy, Bydgoszczy, Elbląga lub Brześcia Kujawskiego, również zachęcam Cię do zagłębienia się w temacie. Często czym poważniejszy materiał tym mniej odsłon, zatem jeśli z jakiegoś powodu nie czytaliście wpisu, zapraszam serdecznie.

2. “Nowe spojrzenie na architekturę i urbanistykę Gdańska – 7 inspiracji z książki “Cztery wymiary architektury”” – 620 odsłon

Świeżo po lekturze “Czterech wymiarów architektury” napisałem artykuł nawiązujący do treści owej publikacji. Wybrałem kilka tematów, które autorzy rozważali na łamach książki i odniosłem do Gdańska. Myślę, że wyszedł ciekawy i wartościowy materiał, który stawia w interesującym świetle architekturę i urbanistykę naszego miasta. Ilość wyświetleń nie powala, zatem jeśli nie mieliście okazji, zapraszam do lektury.

3. “9-te urodziny bloga! 9 pomysłów na wciągający dzień w Gdańsku” – 262 odsłony

Pod koniec września 2023 roku blog “7 zdjęć z Gdańska” obchodził dziewiąte urodziny. Z tej okazji sprezentowałem Wam artykuł, w którym opisałem “9 pomysłów na wciągający dzień w Gdańsku”. Praca nad owym wpisem trwała długo, materiał jest ciekawy i mam nadzieję pomocny, tymczasem liczba wyświetleń zupełnie na to nie wskazuje. Zachęcam Was serdecznie do lektury! 🙂

4. “7 hardcorowych tras spacerowych w Gdańsku” – 1019 odsłon

Zestawienie siedmiu tras spacerowych w dużym mieście, które można nazwać “hardkorowymi”, wydaje mi się świetną sprawą. Ciężko bowiem wyobrazić sobie spore miasto i tereny, które są trudne do przejścia, długie, męczące. A jednak! Gdańsk jest na tyle ciekawie ukształtowany, iż pozwala na ułożenie całkiem solidnych i trudnych tras spacerowych. Ponad 1000 odsłon tego artykułu cieszy, choć myślę, że wciąż wielu z Was nie miało okazji do niego zajrzeć. Zapraszam zatem!

5. “7 tras rowerowych i 49 wspaniałych miejsc w Gdańsku (architektura, natura, ciekawe zabytki i pejzaże)” – 1109 odsłon

Ów artykuł jest efektem końcowym pewnego rowerowego projektu, który realizowałem od kwietnia do lipca 2023 roku. Jeździłem rowerem między Chełmem (gdzie mieszkam) a danym miejscem, do którego danego dnia chciałem dotrzeć. Zrobiłem siedem takich tras i w ramach każdej z nich, przedstawiłem Wam siedem ciekawych miejsc. Celem było pokazanie jak bardzo RÓŻNORODNY krajobrazowo i architektonicznie jest Gdańsk. W poniższym wpisie macie wszystko w jednym miejscu, a więc 7 tras spacerowych i 49 wspaniałych miejsc w Gdańsku. Efekt dłuższego projektu, wiele świetnych obrazków Gdańska, stąd artykuł znalazł się w niniejszym zestawieniu.

6. “7 miejsc w Gdańsku, gdzie połączysz coś na ząb z pięknymi widokami” – 1687 odsłon

Na początku sierpnia wraz z Narzeczoną udaliśmy się w rejs statkiem z 1975 roku połączony z kolacją. Pyszne jedzonko i Gdańsk za oknem zainspirowały mnie do napisania artykułu nt. miejsc, które nie tylko dobrze karmią, ale i oferują nietuzinkowe widoki. Zestawienie przypadło Wam do gustu, o czym świadczy 1687 wyświetleń. Jeśli jednak nie czytaliście artykułu, zapraszam serdecznie.

7. “Jak żył/wyglądał przedwojenny Gdańsk? Jak prezentowała się ul. Długa od razu po wojnie? Fragmenty książki “Gdańszczanie” Brunona Zwarry” – 1197 odsłon

Czytając książkę autorstwa Brunona Zwarry pt. “Gdańszczanie” zapisywałem fragmenty, które szczególnie mnie zainteresowały. Jak wyglądało miasto przed wojną, jak żyło, jakie wrażenia robiły zniszczenia wojny oraz jak myśli o ukochanym mieście pozwalały przetrwać trudne chwile? Uważam, że ów artykuł jest jednym z wartościowszych, a nawet najwartościowszym materiałem nie tylko z 2023 roku, ale w ogóle na mym blogu. Niemal 1200 odsłon cieszy, jednakże temat zasługuje na zdecydowanie więcej. Zapraszam serdecznie do lektury!

8. “Plan na dzień w Gdańsku wg. czytelników bloga. Wasza propozycja tras i miejsc! (na podstawie komentarzy)” – 330 odsłon

Bardzo mnie cieszy Wasze zaangażowanie w komentowanie postów i artykułów. Właśnie dzięki Waszym komentarzom, napisałem artykuł, w którym wyróżniłem 3 propozycje na dzień w Gdańsku. Nasze miasto oferuje BARDZO ciekawe sposoby na spędzenie całego dnia. Można je różnorako łączyć i cieszyć tym jak wspaniały jest Gdańsk. Liczba wyświetleń jest ZDECYDOWANIE za niska, a więc zapraszam do lektury i inspirowania się.

9. “7 dźwięków miasta, po których rozpoznasz, że to Gdańsk!” – 268 odsłon

W całym 2023 roku pojawiło się mnóstwo wpisów na zasadzie “rankingów” siedmiu miejsc w Gdańsku. Jednym z ciekawszych i ważniejszych jest ten pokazujący miejsca w naszym mieście, które swym dźwiękiem jasno “mówią”, że to właśnie Gdańsk. W ten sposób miasto mogą zwiedzać osoby niedowidzące lub niewidome. Jednocześnie liczba odsłon jest zastanawiająca… dajcie się namówić i zapraszam serdecznie do lektury!

10. “Słynne miejsca z całego świata w Gdańsku? Sprawdźcie 7 takich lokalizacji :o” – 462 odsłony

Za ów artykuł dostałem kilka cierpkich słów w komentarzach, ale cóż, nie każdy ma podobny gust, sposób myślenia lub w ten sam sposób widzi dane miejsca. Napisałem go w lekkim przymrużeniem oka, ale uważam za całkiem ciekawy i dajcie mu proszę szansę.

11. “Człowiek, który miał Gdańsk w sercu – nadburmistrz Leopold von Winter” – 108 odsłon

Na koniec chciałbym przypomnieć Wam o artykule, który napisałem na podstawie wykładu, wysłuchanego w styczniu ubiegłego roku. Tematem była osoba nadburmistrza Gdańska Leopold von Winter. Człowiek niezwykły, który mocno rozwinął nasze miasto. Uważam, że WARTO znać historię i ludzi, którzy wpłynęli pozytywnie na Gdańsk. Nieco ponad 100 odsłon to ponury żart… zatem nie żartujcie proszę i zapraszam do lektury 🙂

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę nowego wpisu! 🙂 Dziękuję również serdecznie za każde wejście, lekturę tego co napisałem, obejrzane zdjęcie w całym 2023 roku.

Wchodzimy w nowy 2024 rok i już jestem ciekaw, co nam przyniesie. Jednego możecie być pewni, wciąż będę pokazywał Gdańsk wzdłuż i wrzesz. Różnorodny, ciekawy, pełen interesujących miejsc i widoków.

A tutaj możecie dobrowolnie wesprzeć mą działalność, stawiając mi kawkę  Dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapraszam niżej do “lajkowania” strony 7 zdjęć z Gdańska na FB oraz obserwowania profilu 7 zdjęć z Gdańska na Insta.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa