12 najciekawszych artykułów z 2021 roku, które warto przeczytać

1

Cześć Przyjaciele!

W 2021 roku, opublikowałem 113 artykułów na blogu. Mało to czy dużo? Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że robię wszystko sam – pomysły na tematy, zdjęcia, tekst, przygotowanie wpisu na blogu, publikowanie itd. – to jest to dużo materiałów.

Z uwagi na tematy, tytuły, niektóre wpisy “klikały” się częściej. Opisałem i wymieniłem je TUTAJ.

W niniejszym, ostatnim już podsumowaniu zeszłego roku, wymieniam 12 wpisów, z których jestem dumny. Niezależnie od ilości odsłon! To te artykuły, które bardzo chciałbym, byście przeczytali.

Jak je wybrałem? Zwracałem uwagę na interesujący pomysł, ilość pracy spędzonej przy danym artykule, Wasz odzew.

Zapraszam serdecznie do lektury i nadrabiania blogowych zaległości 2021 roku 🙂

1. Nabrzeża i bulwary w Gdańsku – 12 najlepszych na spacer!

Artykuł o nabrzeżach i bulwarach w Gdańsku, opublikowałem w lutym zeszłego roku. Pokazuje w nim owszem znane, ale i wiele mniej znanych miejsc nad wodą, które są przygotowane do urządzenia sobie spaceru. W artykule zamieściłem 46 zdjęć 12-tu nabrzeży/bulwarów. Wartością jest masa pomysłów na to gdzie pójść i jak odkryć swoje miasto na nowo.

Wpis zyskał do tej pory 1062 odsłony. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji do lektury, zapraszam niżej.

2. Gdańskie kościoły i ich ambony – 7 “małych” dzieł sztuki

Staram się pokazywać Gdańsk poprzez pryzmat najróżniejszych miejsc. W lutym 2021 roku postanowiłem przejść się po kilku świątyniach i sfotografować ich “małe” dzieła sztuki. Jeśli się im przyjrzeć, to WIELKIE dzieła sztuki, które warto poznać.

Zachęcam mocno do lektury, bowiem ten wpis ma jedynie 161 odsłon. Zasługuje na to, by więcej osób go zobaczyło.

3. 11 pomysłów na spacery/zwiedzanie Gdańska – lasy, stawy, miasto, punkty widokowe (mój marzec w Gdańsku)

Pod koniec marca napisałem artykuł, dający 11 pomysłów na zwiedzanie Gdańska. Cieszę się, że pokazałem, że można w ciągu miesiąca, mimo wielu obowiązków, zobaczyć najróżniejsze części miasta. To również pierwszy wpis, który zyskał w zeszłym roku większą ilość odsłon – 5938.

4. 10 punktów, pokazujących jak odkryć (prawie) cały Gdańsk

To jeden z wartościowszych i obszerniejszych wpisów, jakie opublikowałem w 2021 roku. W artykule zamieściłem 10 punktów, dzięki którym poznasz (prawie) cały Gdańsk. Dodałem ponad 40 zdjęć, aby pokazać, jak różnorodny jest Gdańsk pod kątem architektury, jak i walorów naturalnych.

Zachęcam do lektury. Wpis ma obecnie 1117 odsłon.

5. Różnice w postrzeganiu Gdańska z racji miejsca zamieszkania

Mogę nieśmiało napisać, że z tego wpisu jestem najbardziej dumny jeśli chodzi o cały 2021 rok. Celem było pokazanie różnicy w postrzeganiu Gdańska, patrząc przez pryzmat dzielnicy.

Czternaście lokalizacji, dobrałem w SIEDEM par, trochę na zasadzie kontrastu, tak aby pokazać odmienność życia w różnych częściach Gdańska.

Myślę, że wszystko ładnie się udało. Tym bardziej, że artykuł ma 4219 odsłon. Połączyłem więc ciekawy pomysł, pokazałem jak Gdańsk jest ciekawym miastem, zyskałem grono odbiorców.

6. 7 łatwych i dostępnych dla każdego tras rowerowych w Gdańsku

W niniejszym artykule, opisałem i pokazałem, że w granicach miasta Gdańska, znajdziemy fajne trasy rowerowe. Mam na myśli takie, z którymi poradzi sobie każdy, które wiodą wśród pięknych miejsc oraz są do tego przystosowane. Moim celem było dać narzędzia każdemu, kto kocha rower i nie wie gdzie wybrać się w Gdańsku.

Zapraszam serdecznie do lektury i inspirowania się na wiosnę 😉 Wpis ma obecnie 2369 odsłon.

7. Urlop w Gdańsku? Oto 7 dużych miejsc, które warto zobaczyć

Za każdym razem, gdy mam pomysł na wpis na bloga, dotyczy on NIEOCZYWISTEGO Gdańska. W moim przypadku, brakuje miejsc i pomysłów dość OCZYWISTYCH, z których mogliby skorzystać turyści.

Wyszedłem Wam naprzeciw! Opublikowany w lipcu 2021 roku artykuł dotyczy takich miejsc w Gdańsku, które wypada zobaczyć, będąc w mieście kilka dni. To miejsca po części oczywiste, choć znajdziecie w owym zestawieniu również kilka mniej znanych miejsc.

Cieszę się mocno ilością odsłon! Jest ich aż 3677. Jeśli nie czytaliście owego tekstu – zapraszam.

8. Zostań turystą w swoim mieście! – ciekawostki w nowym Muzeum Bursztynu

W ramach współpracy z Visit Gdańsk, opublikowałem 8 artykułów. W jednym z nich, pokazałem Muzeum Bursztynu w nowej siedzibie – Wielkim Młynie. Zrobiłem to w formie ciekawostek, do których serdecznie Was zapraszam. Tak samo jak i do muzeum.

Wpis zyskał ledwie 259 odsłon, zatem jeśli nie mieliście okazji, zapraszam do lektury.

9. Zostań turystą w swoim mieście! – ciekawostki o Heweliuszu, zegary wieżowe i najlepszy punkt widokowy w Gdańsku

Drugi z artykułów, które napisałem w ramach współpracy z Visit Gdańsk. Pokazałem WYJĄTKOWO ciekawe miejsce! To połączenie wspaniałego Kościoła Św. Katarzyny, Muzeum Nauki Gdańskiej, wystawy o Heweliuszu, Carillonu oraz moim zdaniem najlepszego punktu widokowego w centrum Gdańska.

Wpis zyskał jedynie 225 odsłon. Jeśli chcecie poznać to wyjątkowe miejsce, klikajcie poniżej.

10. Czy Gdańsk jest taki jak te 7 miejsc?

W tym wpisie zadaje pytanie – czy Gdańsk jest jak te 7 miejsc? Jest plażowy? Jest zaniedbany? Jest z wielkiej płyty? W każdym przypadku odpowiadam – i tak, i nie. Co pokazuje, że to miasto bazuje na swej różnorodności, odmienności jednej części od innej.

Zapraszam serdecznie do lektury. Obecnie wpis na 420 odsłon.

11. Co robić, by po latach wciąż zachwycać się Gdańskiem? 4 proste metody

Uważam ów artykuł za jeden z ciekawszych z zeszłego roku. Opisałem w nim pokrótce moją historię kontaktu z Gdańskiem i pokazałem w czterech punktach, że po latach wciąż można się swoim miastem zachwycać. To kwestia podejścia.

Tego typu wartościowe notki mają zwyczajowo mniej odsłon. W tym wypadku jest ich 247. Nadrabiajcie, warto.

12. 7 punktów pokazujących jak RÓŹNORODNY jest Gdańsk

Kolejny w mojej ocenie wartościowy wpis z 2021 roku na moim blogu. Pokazałem w siedmiu, dość rozbudowanych punktach, jak RÓŻNORODNY jest Gdańsk. Moim celem jest pokazywać jak ciekawe, piękne i różnorodne jest moje miasto. Tym artykułem to pokazałem.

Wpis zyskał jedynie… 130 odsłon. Zachęcam do lektury.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę nowego wpisu! 🙂 Dziękuję również serdecznie za każde wejście, lekturę tego co napisałem, obejrzane zdjęcie w całym 2021 roku.

Wchodzimy w nowy 2022 rok i już jestem ciekaw, co nam przyniesie. Jednego możecie być pewni, wciąż będę pokazywał Gdańsk wzdłuż i wrzesz. Różnorodny, ciekawy, pełen interesujących miejsc i widoków.

W Gdańsku jest co podziwiać!

Zapraszam niżej do “lajkowania” strony 7 zdjęć z Gdańska na FB oraz obserwowania profilu 7 zdjęć z Gdańska na Insta.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

komentarzy

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa