Siedem ulic, pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #15

S

CZEŚĆ PRZYJACIELE!

Pod koniec 2018 roku, wpadłem na pomysł wpisu, który w rezultacie okazał się serią postów, nt ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk. Jest to najchętniej wyświetlana seria wpisów na tym blogu.

JEŚLI NIE MIELIŚCIE OKAZJI ICH ZOBACZYĆ, SĄ NIŻEJ:

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #2 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #3 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #4 (klik)

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #5 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #6 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #7 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #8 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #9 (klik) 

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #10 (klik)  

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #11 (klik)

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #12 (klik)

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #13 (klik)

-> Siedem ulic pokazujących jak ciekawym miastem jest Gdańsk #14 (klik)

Dla przypomnienia: Na przykładzie siedmiu wybranych przeze mnie ulic w Gdańsku, chciałbym pokazać jak fascynujące, różnorodne i ciekawe jest nasze miasto. Jak szerokim spektrum obrazów, skojarzeń i krajobrazów dysponuje.

ZEBRAŁEM KOLEJNE, PIĘTNASTE JUŻ ZESTAWIENIE SIEDMIU GDAŃSKICH ULIC, CHCĄC UDOWODNIĆ WAM W JAK CIEKAWYM I WSZECHSTRONNYM MIEŚCIE ŻYJEMY.

Zapraszam do lektury i zdjęć!

1. Ulica Łużycka – Chełm

W moim odczuciu najładniejsza ulica na Starym Chełmie. Biegnie od ul. Styp-Rekowskiego ku Bitwy pod Lenino, zabudowana obustronnie blokami z okresu wojny. Zachowało się sporo drzew, które dodają uroku.

2. Ulica Abrahama – VII Dwór/Oliwa

Ulica, łącząca dwa różne światy. Zaczyna swój bieg przy Al. Grunwaldzkiej, pełnej samochodów, gwaru, zgiełku, kończy zaś pod samym lasem, przy wejściu do Doliny Samborowo. Właśnie przy tejże ulicy stoją dwie świątynie – kościół i meczet.

3. Ulica Akwenowa – Wyspa Sobieszewska

Ulica na końcu Gdańska. Sam koniec Sobieszewa, już na stałym lądzie. Obustronny szpaler pięknych, dużych drzew, pola, po obu stronach Wisła (Martwa i Przekop). Piękna jest!

4. Ulica Św. Barbary – Długie Ogrody

Ulica położona na Długich Ogrodach, łącząca ulicę Długie Ogrody i Angielską Groblę. Znajdziemy przy niej zabytkowy Kościół Św. Barbary, budowane osiedle Angielska Grobla oraz Park Pałacu Mniszchów.

5. Ulica Wspornikowa – Wyspa Spichrzów

Jedna z tych ulic w Gdańsku, gdzie czas jakby się zatrzymał. Ulica łączy Chmielną z Jaglaną. Stoją przy niej dwie kamienice (w złym stanie) oraz szkielet niedokończonego budynku. Całkiem niedaleko miejsc, odwiedzanych rocznie przez miliony osób, są również takie miejsca.

6. Ulica Wyczółkowskiego – Siedlce

Bardzo ciekawie położona ulica na Siedlcach. Biegnie w górę aż do Suchanina, w dolinie zwanej “Mały Jar” (Kleine Molde), między wzniesieniami, np Górą Losu oraz Srebrną Górą. Skupia zabytkową zabudowę, chociażby osiedle 22 domów z lat 20-tych XX wieku.

7. Ulica Bethovena – Suchanino

Najważniejsza ulica na Suchaninie, łącząca Aniołki/Siedlce z Pieckami-Migowem (Moreną). Ulica biegnie raz w dół, raz w górę. Nie brakuje widoków na zabudowę Piecek-Migowa. Zabudowa, co widać na zdjęciu, to domki oraz usytuowane dalej wieżowce mieszkalne.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Oglądajcie Gdańsk przez pryzmat różnych ulic. Poznawajcie jego różnorodność, cieszcie, ciekawcie, odkrywajcie. Gdańsk jest ciekawszy niż nam się wydaje.

Jestem bardzo zadowolony, że mimo, iż to już CZTERNASTE zestawienie siedmiu ulic, wciąż mogę znaleźć takie ulice, które pokazują jak ciekawym miastem jest Gdańsk.

Zachęcam do lajkowania i obserwowania mojej strony 7 zdjęć z Gdańska (klik) na facebook’u. Gdyż właśnie tam udostępniam każdy nowy wpis z bloga oraz każdego dnia dziele swoim spojrzeniem na Gdańsk.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa