16 wpisów na blogu z 2020 roku, które warto przeczytać!

1

Cześć Przyjaciele!

W 2020 roku, opublikowałem 112 artykułów na blogu. Mało to czy dużo? Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że robię wszystko sam – pomysły na tematy, zdjęcia, tekst, przygotowanie wpisu na blogu, publikowanie itd. – to jest to dużo materiałów.

Z uwagi na tematy, tytuły, niektóre wpisy “klikały” się częściej. Opisałem i wymieniłem je TUTAJ w niedzielę.

W niniejszym, ostatnim już podsumowaniu zeszłego roku, wymieniam 16 wpisów, z których jestem dumny. Niezależnie od ilości odsłon! To te artykuły, które bardzo chciałbym, byście przeczytali.

Jak je wybrałem? Zwracałem uwagę na interesujący pomysł, ilość pracy spędzonej przy danym artykule, Wasz odzew.

Zapraszam serdecznie do lektury i nadrabiania blogowych zaległości 2020 roku 🙂

1. “Jeśli TO zrobicie, Gdańsk stanie się dużo ciekawszym miastem!”

Na pomysł tego wpisu wpadłem, spacerując lasem między Stogami a Górkami Zachodnimi. A zaczęło się od niewinnej myśli – “Miasto jest interesujące dla tych, którzy się nim interesują”. Truizm, ale jaki trafny.

Zdałem sobie sprawę, że kiedy przemierzam miasto, interesuje nim i odkrywam, staje się dla mnie piękne, istotne, ważne, godne mówienia o nim. Z kolei gdy tego zainteresowania brakuje, Gdańsk bywa dla mnie nijaki, szary, nieciekawy.

Temat opisałem właśnie w poniższym artykule. Zyskał 179 odsłon. Zdecydowanie zasługuje na więcej.

2. “Niesztampowy Gdańsk – 7 miejsc”

Często staram się i pokazuje Gdańsk w taki sposób, by odsłonić jego ukryte piękno. Niemal cały blog “7 zdjęć z Gdańska” o tym jest. Podobnie jest w przypadku artykułu, który zamieszczam w tym punkcie. Co więcej, jest jednym z takich, które bardzo mnie cieszą.

Myślę, że lubimy coś ciekawego, niesztampowego, coś dającego zobaczyć więcej. Ów wpis ma jedynie 86 odsłon. Warto do niego zajrzeć.

3. “Jak widziałem Gdańsk w 2019 roku? Przegląd miejsc i zdjęć (65 zdjęć)”

Podobnie jak przed tygodniem, tak i w zeszłym roku, podsumowałem dość obszernie rok 2019. Napracowałem się przy tym sporo, pisząc tekst, jak i wybierając zdjęcia. Uważam, że taki wpis może służyć mnie i Wam.

Dla mnie jest to uporządkowany miniony rok, dzięki czemu wiem, gdzie byłem i jak widziałem Gdańsk. Dla Was z kolei, przegląd przeróżnych Gdańskich miejsc, ale i podgląd na szybko JAK PIĘKNY i RÓŻNORODNY jest Gdańsk.

Ten artykuł ma 171 odsłon i moim zdaniem zasługuje na więcej. Jeśli chcecie zobaczyć piękno Gdańska, zapraszam.

4. “7 pomysłów na pętle spacerowe po Gdańsku”

Lubię pomagać innym i, jeśli mogę to zrobić hurtem, jest jeszcze lepiej. Artykuły z pomysłami na spacery, zawsze dobrze się przyjmują, czego dowodem jest ten z niniejszego punktu.

Cieszy mnie fakt, iż wpadłem na pomysł pętli spacerowych, gdzie można dojechać autem lub komunikacją miejską, po czym wrócić do tego samego miejsca.

Artykuł ma 845 odsłon, więcej sporo jak na moje zasięgi. Jeśli macie ochotę na spacer, ale nie wiecie gdzie pójść, zaglądajcie niżej.

5. “Jak dobra relacja z Gdańskiem (bądź innym miejscem), pomaga w odkrywaniu innych miast?”

Moim zdaniem jeden z ciekawszych i wartościowszych artykułów na blogu. Opisuje w nim zależność między kontaktem i podejściem do swojego miasta, a zwiedzaniem innych.

Warto przeczytać i zdać sprawę, że wiele zależy od tego, jaką mamy relacje z miejscem stałego zamieszkania.

Artykuł ma ledwie 139 odsłon. Zaglądajcie koniecznie!

6. “Miejskie podróże z Łukaszem – czego się nauczyliśmy? Jakie miejsca odkryliśmy?”

Kilka lat wspólnego odkrywania Gdańska to masa przeżyć, ciekawych miejsc i anegdot. Postanowiłem napisać o tym co odkryliśmy, czego się nauczyliśmy i jak ciekawy jest Gdańsk oglądany we dwójkę “miejskich świrów”.

Jak to zwykle bywa, wartościowe wpisy, w które wkładam więcej pracy, mają mniej odsłon – w tym wypadku ledwie 93. Zachęcam do lektury!

7. “Masz wolną godzinkę w ciągu dnia? 7 miejsc, które zdążysz odwiedzić”

Wędrując po mieście, wpadam na różne pomysły, które mogę opisać na blogu. Tak było w przypadku niniejszego artykułu. Zauważyłem, że gdy jestem “na mieście” i mam wolną godzinkę, mogę w tym czasie zobaczyć coś ciekawego. Pewnego razu wszedłem na Górę Gradową. Jakże to było urozmaicenie tego dnia! A przecież to tylko godzinka, którą równie dobrze mógłbym spędzić w centrum handlowym (i może wydać niepotrzebnie kasę).

Ten artykuł ma 332 odsłony, ale stać Was na więcej. Zachęcam do lektury!

8. “Wschód słońca na plaży na Stogach”

W kwietniu byłem na wschodzie słońca na plaży na Stogach. Zrobiłem całkiem sporo ciekawych zdjęć i postanowiłem, iż dodam je na bloga. Mało tekstu, dużo zdjęć na cały ekran. Uważam, że to ciekawy pomysł i będę go jeszcze realizował przy innych okazjach.

Wpis zyskał 518 odsłon, z czego jestem zadowolony. Jeśli nie widzieliście, zaglądajcie.

9. “Narysowałem 7 nietuzinkowych miejsc w Gdańsku! Zgadniecie, które to budynki?”

Zdecydowanie najtrudniejszy i najambitniejszy wpis w 2020 roku na moim blogu. Sam pomysł tak mnie popchnął do działania, że przez kolejne kilka tygodni rysowałem. Co więcej, chciałem, by były to różne budynki. Moim zdaniem wyszło całkiem dobrze, zaznaczając, że nie jestem żadnym rysownikiem. Robię to, bo to lubię.

W zamian dostałem 150 odsłon.

9. “37 interesujących, ładnych i ciekawych miejsc w Gdańsku”

Artykuł o 37 ciekawych miejscach w Gdańsku cieszy mnie z kilku powodów. Po pierwsze, to nie tylko siedem, a TRZYDZIEŚCI SIEDEM miejsc, zatem już coś znaczącego. Po drugie, mogę tym wpisem pomóc komuś kto szuka czegoś ciekawego w Gdańsku, pokazać komuś, kto uważa, że Gdańsk jest brzydki i mało ciekawy. Po trzecie, sporo się przy nim napracowałem i sam lubię do niego zaglądać.

Dodatkowo, artykuł ma 933 odsłony i jest na 17 miejscu z wszystkich 580 notek na blogu. Jeśli chcecie trochę inspiracji, zapraszam.

10. “Jaki jest Wasz Gdańsk? Wasze skojarzenia z grodem Neptuna”

Najpierw napisałem z czym ja kojarzę Gdańsk. Dostałem wówczas na facebook’u na różnych grupach i u siebie na fanpage’u około 60 komentarzy. Wykorzystałem je i opisałem, z czym WY kojarzycie Gdańsk. Kosztowało mnie to trochę pracy, ale widziałem, że warto i jest to ciekawy pomysł.

Artykuł uzyskał szalone 64 odsłony. Kolejny przykład wartościowego, głębszego wpisu, który został pominięty. Może warto jednak go zobaczyć?

11. “Weekend we dwoje w Gdańsku – co zobaczyć?”

Artykuł, pokazujący co można zobaczyć we dwoje w Gdańsku. Taka mała podpowiedź, by spędzić miło ten czas. Dość intensywny, ale wiem, że po takim weekendzie będziecie szczęśliwi. Sprawdźcie 🙂

Wpis został wyświetlony 358 razy.

12. “Schowany, pełen kwiatów i spokoju OGRÓD z widokiem na Gdańsk”

Przykład artykułu, który najbardziej sobie cenię. Połączenie ciekawego miejsca, mojego zadowolenia z jego pokazania, Wasz odbiór i wyświetlenia. Za tym wpisem kryje się ciekawa historia. Przeczytajcie.

Artykuł o tym pięknym Ogrodzie Biblijnym ma ponad 1000 odsłon.

13. “Od wschodu do zachodu słońca – przeszliśmy wszystkie Gdańskie plaże!”

Ambitny projekt, wykonany wraz z Martą (Palcem po mapie, stopą po ziemi). Prosto mówiąc, przeszliśmy wzdłuż Gdańskich plaż. Nie było łatwo, ale było warto. Masa piękna, ciekawych historii i krajobrazów.

Samo przygotowanie wpisu już na blogu, trwało niemało. Ponad 100 zdjęć robi swoje. 326 odsłon to wciąż niewiele. Możecie nadrobić piękne plaże niżej.

14. “7 budynków w Gdańsku, przekreślonych przez powojenną urbanistykę”

Gdańsk jest miastem, które znacznie zmieniło się po II Wojnie Światowej. Owszem, pozostały przeróżne zabytkowe gmachy, natomiast ich otoczenie zmieniło się znacznie. Często dawniej pięknie eksponowane budynki, dzisiaj są przekreślone przez wiadukty i estakady. Opisałem to właśnie w tym artykule.

Zyskał on 434 odsłony.

15. “Co ma Gdańsk, a czego nie mają inne miasta? – 7 przykładów”

Gdańsk jest miastem wyjątkowym. Pod wieloma względami. Postarałem się o siedem przykładów tego, co w Gdańsku mamy, a czego w innych miastach brakuje.

Ten wpis ma obecnie 508 odsłon. Zapraszam do lektury.

16. “Siedem pięknych miejsc na krańcach Gdańska”

W każdym miejscu, również na krańcach Gdańska, przy granicy z innymi miastami lub gminami, można znaleźć piękne miejsce lub zwalający z nóg widok. Wypisałem siedem takowych i zachęcam Was do ich odwiedzenia.

Artykuł ma 289 odsłon.

Kilka (ważnych) słów na koniec

Dziękuję za wizytę na blogu i lekturę nowego wpisu! 🙂 Dziękuję również serdecznie za każde wejście, lekturę tego co napisałem, obejrzane zdjęcie w całym 2020 roku.

Wchodzimy w nowy 2021 rok i już jestem ciekaw, co nam przyniesie. Jednego możecie być pewni, wciąż będę pokazywał Gdańsk wzdłuż i wrzesz. Różnorodny, ciekawy, pełen interesujących miejsc i widoków.

W Gdańsku jest co podziwiać!

Zapraszam niżej do “lajkowania” strony 7 zdjęć z Gdańska na FB.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa