Gdańskie bloki i z nich widoki #20 – wspaniałe widoki na Morenie (dwa bloki)

G

Cześć Przyjaciele!

Mamy w Gdańsku wiele bloków mieszkalnych. Ukształtowanie terenu i położenie miasta, pozwala oglądać z ich wyższych pięter zaskakująco piękne widoki.

Nie zauważyłem, aby ktoś inny się tym w Gdańsku zajął. Zdobywał kolejne klatki schodowe i dzielił zdjęciami. Proszę, doceńcie moją pracę, podajcie ten wpis dalej, wpadajcie na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB. Będę wdzięczny!

Co ważne! To nie jedyny wpis z widokami z Gdańskich bloków. Pozostałe macie niżej, zapraszam do każdego z osobna:

W niniejszym wpisie mam dla Was widoki z dwóch bloków na Pieckach-Migowie (Morenie). Zachęcam do lektury i zdjęć, pokazujących z wysokości tę część miasta.

Morena – Arctowskiego 2

Dzięki uprzejmości kolegi, mogłem wejść do klatki kolejnego z bloków w Gdańsku. Tym razem oglądałem krajobraz z bloku przy Arctowskiego 2 – co stąd widać?

Nie jest to widok spektakularny, urywający głowę, ale mimo tego JEST warto uwagi. Podzieliłbym go na dwie części.

Pierwsza – między blokami przy Arctowskiego 3 i Piecewskiej 28 – obejmuje niższe bloki przy ul. Kruczkowskiego, piękną połać zieleni w postaci i hen daleko bloki na Niedźwiedniku. Widać tutaj ciekawe ukształtowanie terenu oraz wtopioną w nie blokową zabudową.

Druga część – na lewo od bloku przy Piecewskiej 30 – to mocne zagęszczenie wysokich bloków wzdłuż ul. Piecewskiej, aż do Amundsena. Szczególnie “mocno” w krajobrazie “siedzą” sporo wyższe wieżowce osiedla “Central Park”.

Morena – Bulońska 8

W ramach “miejskiej podróży” i zarazem spaceru z pracy do domu, znalazłem się na Morenie. Skorzystałem z otwartych drzwi do klatki schodowej przy Bulońskiej 8 i wszedłem na górę. Co widać z tego bloku?

Widok przede wszystkim wypełniają już zbudowane jak i budowane bloki osiedla “Central Park”. To już niemal 6 ponad 50-metrowych wieżowców. Na prawo od nich, widać Dwór Uphagena, blok przy ul. Arctowskiego i dalszą część miasta. Patrząc jeszcze mocniej na prawo, między blokami przy Warneńskiej 5 i 3, można w oddali zobaczyć terminal DCT.

Jednak to co najciekawsze i najbardziej imponujące, to widok na ul. Potokową! Niesamowicie wygląda opadający teren i wraz z nim ulica Potokowa, położona w dole zabudowa i na kolejnych wzniesieniach, jakby w lesie, bloki Niedźwiednika. Do tego cały ruch samochodowy, autobusów i tramwajów. Świetny widok!

Kilka (ważnych) słów na koniec

Przyznacie, że widoki zaskakujące? Gdańsk odkrywa swoje piękno przed każdym, który go szuka.

Zapraszam również na fanpage 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, gdzie w każdy piątek pokazuje jeszcze więcej tego typu widoków Gdańska.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Jeden komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa