Gdańskie bloki i z nich widoki #21 – Zaspa – blokowisko czy jednak masa zieleni? Nowy Port – najlepszy taki widok!

G

Cześć Przyjaciele!

Mamy w Gdańsku wiele bloków mieszkalnych. Ukształtowanie terenu i położenie miasta, pozwala oglądać z ich wyższych pięter zaskakująco piękne widoki.

Nie zauważyłem, aby ktoś inny się tym w Gdańsku zajął. Zdobywał kolejne klatki schodowe i dzielił zdjęciami. Proszę, doceńcie moją pracę, podajcie ten wpis dalej, wpadajcie na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB. Będę wdzięczny!

Co ważne! To nie jedyny wpis z widokami z Gdańskich bloków. Pozostałe macie niżej, zapraszam do każdego z osobna:

W niniejszym wpisie mam dla Was widoki z dwóch bloków. Pierwszy widok na Zaspie, gdzie mamy gąszcz budynków i obok masę zieleni. Drugi widok z falowca w Nowym Porcie jest jednym z ładniejszych, które poznałem w ten sposób.


Zaspa – Leszczyńskich 1

Blokowisko czy jednak masa zieleni?

Przy okazji miejskiej podróży z Nowego Portu na Zaspę, zdobyłem blok przy ul. Leszczyńskich 1. Usytuowany tuż obok Parku Millenium, daje podziwiać genialne widoki! Przede wszystkim krajobraz wypełnia mnóstwo zieleni Parku Millenium, Reagana oraz dobrze widoczny Bałtyk.

Jednak wystarczy skierować wzrok na lewo, aby zobaczyć masę bloków! Sąsiadujący blok pod adresem Leszczyńskich 5, zabudowę przy al. Jana Pawła II, bloki na Przymorzu, w tym falowce, osiedla “Cztery Oceany”, “Trzy Żagle”, “Horyzont” i morenowe wzgórza za nimi.

Patrząc mocniej na prawo, dostrzeżemy fragment Brzeźna. Ten widok pokazuje z jednej strony gęstą zabudowę, ale również możliwości wszystkich tych osób odnośnie kontaktu z zielenią/naturą.


Nowy Port – falowiec (środkowa klatka)

Najlepszy widok? 🙂

Spacerując przez Nowy Port, skorzystałem i wszedłem do środkowej klatki falowca. Kiedy wszedłem na samą górę, szczerze się zachwyciłem! Szyby od dołu do góry dają oglądać w pełnej krasie ten cudowny widok.

Świetnie widoczny jest Bałtyk, który staje się naturalnym tłem dla każdego widoku. A widać m.in. ujście Kanału Portowego z falochronami i Latarnią Morską, niemal na wprost Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte, zabudowę Nowego Portu z promami cumującymi przy Westerplatte, dźwigami i kontenerami, Kościół pw. Niepokalanego Serca Maryi oraz Kapitanat Portu.

Odwiedziłem ponad 30 bloków w Gdańsku w celu odkrywania zupełnie nowego, niesamowitego spojrzenia na Gdańsk. Falowiec w Nowym Porcie jest w TOP 3.


Kilka (ważnych) słów na koniec

Przyznacie, że widoki zaskakujące? Gdańsk odkrywa swoje piękno przed każdym, który go szuka.

Zapraszam również na fanpage 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, gdzie w każdy piątek pokazuje jeszcze więcej tego typu widoków Gdańska.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

komentarzy

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa