Gdańskie bloki i z nich widoki #22 – Żabianka i Przymorze z widokiem na morze

G

Cześć Przyjaciele!

Mamy w Gdańsku wiele bloków mieszkalnych. Ukształtowanie terenu i położenie miasta, pozwala oglądać z ich wyższych pięter zaskakująco piękne widoki.

Nie zauważyłem, aby ktoś inny się tym w Gdańsku zajął. Zdobywał kolejne klatki schodowe i dzielił zdjęciami. Proszę, doceńcie moją pracę, podajcie ten wpis dalej, wpadajcie na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB. Będę wdzięczny!

Co ważne! To nie jedyny wpis z widokami z Gdańskich bloków. Pozostałe macie niżej, zapraszam do każdego z osobna:

W niniejszym wpisie mam dla Was widoki z dwóch bloków. Pierwszy i drugi łączy jedno – położenie niedaleko Zatoki Gdańskiej. Gwarantuje zacne widoki!

Żabianka – Gospody 5

Widok z 10-go piętra

Blok przy ul. Gospody 5, odwiedziłem przy okazji miejskiej podróży z Jelitkowa na Zaspę. Już z daleka zobaczyłem otwartą klatkę schodową, zatem nie pozostawało nic innego jak wejść i sprawdzić jaki widok rozciąga się z samej góry.

Stanąłem między 9-tym a 10-tym piętrem i wyjrzawszy przez okno, zobaczyłem otulone zielenią bloki w Zatoką Gdańską w tle. Patrząc w lewo, świetnie prezentuje się Zbiornik Retencyjny “Orłowska II” z zabudową obok niego i morzem w tle z płynącym daleko statkiem. Patrząc zaś na prawo, na pierwszym planie stoi blok pod adresem Wejhera 3, zaś dalej widać dużą połać zieleni (Park Reagana), Port Północny, trochę Nowego Portu i terminal kontenerowy DCT.

Widok z 7-go piętra

Myśląc, że to już koniec widoków, schodziłem w dół. Jednakże na siódmym piętrze, ujrzałem otworzone drzwi na korytarz. Okazało się, iż na jego końcu jest okno. Podszedłem, spojrzałem i zobaczyłem piękną zieleń i alejki przy pobliskich blokach, dalej Ergo Arenę z morenowymi wzgórzami w tle, zaś z drugiej strony widok na morze. Blok przy Gospody 5 dał mi w sumie dwa nowe widoki na tę część Gdańska.


Przymorze – falowiec przy Obrońców Wybrzeża

Przy okazji wędrówki z Jelitkowa na Zaspę, przeszedłem wzdłuż najdłuższego z Gdańskich falowców. Druga klatka od strony morza była otwarta i zapraszała do wejścia po wspaniałe widoki. Po wejściu na 10-te piętro, stanąłem przed szybą, podziwiając krajobraz. Aby było nieco wygodniej robić zdjęcia, wyszedłem na galerię ciągnącą się wzdłuż bloku. Co widać z 10-go piętra falowca?

Patrząc w lewo, wzdłuż ul. Obrońców Wybrzeża stoją cztery potężnie z tej perspektywy wyglądające wieżowce osiedla “Cztery Oceany”, dalej Galeria Przymorze, Kościół NMP Królowej Różańca Świętego i bloki przy ul. Śląskiej z morenowymi wzgórzami w tle.

Na prawo od “czterech oceanów”, mamy nagromadzenie bloków, w tym kolejny falowiec. Jednak już nieco dalej za stojącymi stosunkowo blisko blokami, mamy widok na Orłowski klif i generalnie Gdynię i jej zetknięcie z Zatoką Gdańską. Dużą rolę grają wieżowce osiedla “Horyzont”, między którymi widać morze i dalej półwysep Helski. Patrząc zaś na prawo, mamy widok na fragment falowca, w którym stałem, Park Reagana i morze.

Niewątpliwie jeden z lepszych, ciekawszych i bardziej imponujących widoków, jakie miałem okazje oglądać z Gdańskich bloków.


Kilka (ważnych) słów na koniec

Przyznacie, że widoki zaskakujące? Gdańsk odkrywa swoje piękno przed każdym, który go szuka.

Zapraszam również na fanpage 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, gdzie w każdy piątek pokazuje jeszcze więcej tego typu widoków Gdańska.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa