Gdańskie bloki i z nich widoki #23 – jak wyglądają Stogi z 30 metrów wysokości?

G

Cześć Przyjaciele!

Mamy w Gdańsku wiele bloków mieszkalnych. Ukształtowanie terenu i położenie miasta, pozwala oglądać z ich wyższych pięter zaskakująco piękne widoki.

Nie zauważyłem, aby ktoś inny się tym w Gdańsku zajął. Zdobywał kolejne klatki schodowe i dzielił zdjęciami. Proszę, doceńcie moją pracę, podajcie ten wpis dalej, wpadajcie na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB. Będę wdzięczny!

Co ważne! To nie jedyny wpis z widokami z Gdańskich bloków. Pozostałe macie niżej, zapraszam do każdego z osobna:

W niniejszym wpisie mam dla Was widoki z dwóch bloków na Stogach. Zobaczcie jak cudownie prezentuje się ta dzielnica z wysokości i jak świetnie jest położona!

Stogi – Zalesie 10

Widok w kierunku DCT

Do tej pory Stogi były u mnie “białą plamą” jeśli chodzi o odwiedzone bloki. W czasie spaceru z Łukaszem po dzielnicy, weszliśmy do bloku przy ul. Zalesie 10. 10-piętrowiec stoi na północnym skraju zabudowy dzielnicy. Okna klatki schodowej wychodzą na wschód, jednak po tym jak weszliśmy na górę, okazało się, że można podejść korytarzem do okna z widokiem na północ.

Krajobraz zdominowany jest przez to co na pierwszym planie – Ogródki Działkowe im. Konopnickiej, wycięty pas terenu, las, Pomorskie Centrum Logistyczne, Port Północny, i “żyrafy” z DCT. Przypatrując się solidniej, zauważymy Stadion Energa, bloki na Zaspie i Przymorzu, Olivie Star, trochę Nowego Portu, a nawet Sea Towers w Gdyni. Trzeba przyznać, że widok na “Sawankę” i kontenerowiec w tle, ROBI WRAŻENIE!

Doskonałe położenie Stogów

Wróciliśmy korytarzem na klatkę schodową, skąd jak wspomniałem, mamy widok na wschód. U dołu niska zabudowa przy ul. Zalesie, domki przy ul. Sokolej, bloki przy Stryjewskiego i bezkres lasu. Z góry doskonale widać jak Stogi są fenomenalnie położone. Otworzone na morze, przytulone do lasu, opierające się o Wisłę.


Stogi – Stryjewskiego 19c

Drugim blokiem na Stogach, który odwiedziliśmy w czasie spaceru po dzielnicy, był 10-piętrowiec pod adresem Stryjewskiego 19c. Stoi między zabudową, dalej od linii brzegowej, zatem widok jest mocniej wypełniony zabudową. Na pierwszym planie mamy bloki i kilka domków, dalej las i terminal kontenerowy DCT. Patrząc w lewo, widać dużą połać ogródków działkowych i innych terenów zielonych z migocącą w oddali zabudową innych dzielnic. Ciekawie prezentuje się zestawienie SP 11 i basenu (kontrast) z blokami przy ulicach Szpaki i Rozłogi z lasem i morzem w tle. Do tego charakterystyczne dźwigi w DCT.


Kilka (ważnych) słów na koniec

Przyznacie, że widoki zaskakujące? Gdańsk odkrywa swoje piękno przed każdym, który go szuka.

Zapraszam również na fanpage 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, gdzie w każdy piątek pokazuje jeszcze więcej tego typu widoków Gdańska.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

komentarzy

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa