Gdańskie bloki i z nich widoki #25 – Przeróbka i przeciekawy widok na Martwą Wisłę!

G

Cześć Przyjaciele!

Mamy w Gdańsku wiele bloków mieszkalnych. Ukształtowanie terenu i położenie miasta, pozwala oglądać z ich wyższych pięter zaskakująco piękne widoki.

Nie zauważyłem, aby ktoś inny się tym w Gdańsku zajął. Zdobywał kolejne klatki schodowe i dzielił zdjęciami. Proszę, doceńcie moją pracę, podajcie ten wpis dalej, wpadajcie na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB. Będę wdzięczny!

Co ważne! To nie jedyny wpis z widokami z Gdańskich bloków. Pozostałe macie niżej, zapraszam do każdego z osobna:

W niniejszym wpisie mam dla Was widoki z Chełmu i Przeróbki. Jesienny Chełm oraz bardzo ładny i ciekawy widok na Martwą Wisłę są godne uwagi. Zapraszam serdecznie!


Chełm – Chałubińskiego 22

Blok na Chełmie przy Chałubińskiego 22 zdobyłem jesienią 2020 roku. Widok jest zawężony przez zagłębienie klatki schodowej, ale GODNY tego, by tutaj wejść. Przede wszystkim widać ulicę Chałubińskiego i Stary Chełm skąpany w jesiennych barwach. Za bujną “czupryną” drzew można dojrzeć Gdańską Rafinerię i Żuławy.


Przeróbka – Sienna 18

Blok przy ulicy Siennej 18 na Przeróbce już od dawna mnie kusił. Okna klatki schodowej wychodzą na południowy-wschód, zatem jak na dłoni mamy Martwą Wisłę i wszystko to, co nad rzeką. Wyglądając przez okno możemy dostrzec i docenić położenie Przeróbki nad Martwą Wisłą, która płynie tuż obok. Najmocniej w oczy rzucają się dwa mosty – wantowy im. Jana Pawła II oraz kolejowy. Pięknie widać też Rafinerię, zaś po lewej stronie Stogi, a szczególnie Stocznie Jachtową “Conrad”.

To niecodzienne spojrzenie na Gdańsk i pokazujące miasto nieco “od nowa”. A właśnie na tym mocno mi zależy w tym projekcie.


Kilka (ważnych) słów na koniec

Przyznacie, że widoki zaskakujące? Gdańsk odkrywa swoje piękno przed każdym, który go szuka.

Zapraszam również na fanpage 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB, gdzie w każdy piątek pokazuje jeszcze więcej tego typu widoków Gdańska.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa