Suchanino i ŚWIETNY widok na dużą połać miasta (od Przymorza po Żuławy)! – Gdańskie bloki i z nich widoki #26

S

Cześć Przyjaciele!

Mamy w Gdańsku wiele bloków mieszkalnych. Ukształtowanie terenu i położenie miasta, pozwala oglądać z ich wyższych pięter zaskakująco piękne widoki.

Nie zauważyłem, aby ktoś inny się tym w Gdańsku zajął. Zdobywał kolejne klatki schodowe i dzielił zdjęciami. Proszę, doceńcie moją pracę, podajcie ten wpis dalej, wpadajcie na stronę 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB. Będę wdzięczny!

Co ważne! To nie jedyny wpis z widokami z Gdańskich bloków. Pozostałe macie niżej, zapraszam do każdego z osobna:

W niniejszym wpisie mam dla Was widoki z Suchanina. Zobaczycie tutaj szeroką panoramę Gdańska, która dla wielu mieszkańców tego bloku jest codziennością. Szczególnie widok na centrum miasta ROBI WRAŻENIE!


Suchanino – Kamieńskiego 5

Byłem już w bloku przy Kamieńskiego 9, z którego widok mocno przesłania ten pod numerem piątym. Już wówczas myślałem, że dobrze byłoby wejść do bloku przy Kamieńskiego 5. Wszedłem! Widok należy do tych NAJLEPSZYCH! Panorama jest rozległa i znakomicie prezentująca różnorodność Gdańska pod kątem położenia oraz architektury.

Świetnie widać na pierwszym planie domy na Suchaninie, wzgórza z dolinką między nimi (najpewniej biegnie tamtędy ulica Sobieskiego) zaś dalej stosunkowo płaskie tereny Wrzeszcza, Zaspy, Przymorza i widoczne w tle morze.

Patrząc przez pryzmat Cygańskiej Góry, na osi mamy połyskujący w słońcu stadion na Letnicy, za którym widać nowe wieżowce tejże dzielnicy i płynący lekko statek. Jeśli chodzi o widok na morze, doskonale prezentuje się gdański port północny oraz terminal kontenerowy.

Na koniec zostawiam Wam to co tygryski lubią najbardziej – widok na Historyczne Śródmieście Gdańska! Ścisłe centrum dość mocno się odznacza na tle zabudowy Siedlec oraz widocznej w oddali Rafinerii. Mamy tutaj jak na dłoni – Kościół Św. Kataryny, Basztę Jacek, Kościół Św. Jana, Kościół Św. Mikołaja, Żuraw, Bazylikę Mariacką, Ratusz bądź Wieżę Więzienną.

Zazdroszczę każdemu, kto ma ten widok na co dzień. 🙂


Kilka (ważnych) słów na koniec

Przyznacie, że widoki robią wrażenie? Gdańsk odkrywa swoje piękno przed każdym, który go szuka.

Zapraszam również na fanpage 7 zdjęć z Gdańska (klik) na FB oraz na 7_zdjec_z_gdanska (klik) na MW.

Odkrywajcie Gdańsk, pokazujcie innym i cieszcie się tym! Pozdrawiam, Cześć!

O autorze

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Dodaj komentarz

O Mnie

Kamil Sulewski

Cześć, jestem Kamil. W wieku osiemnastu lat zainteresowałem się Gdańskiem i generalnie miejskością, co wciągnęło mnie bez końca. Interesuje się historią miasta, inwestycjami, lecz nade wszystko świadomym kontaktem z przestrzenią publiczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wpisy

Archiwa